Výluka na železniční trati mezi Vlkovem u Tišnova a Křižanovem

Od února roku 2024 zahájila Správa železnic modernizaci tratě z Vlkova u Tišnova do Křižanova. Od března startují nejintenzivnější práce, které se dotknou nejen cestujících, ale všech občanů dotčených obcí.

Výluka na železniční trati mezi Vlkovem u Tišnova a Křižanovem

Začínají nejintenzivnější práce na železniční trati mezi Vlkovem u Tišnova a Křižanovem!

Omlouváme se vám za všechny komplikace a omezení, které stavba přináší, a děkujeme vám za vaši trpělivost.

Už za rok se můžete těšit na:

– Zbrusu nové zastávky ve Vlkově-Osové, Osové Bítýšce a Ořechově

– Bezpečný a bezbariérový přístup k vlakům

– Nový informační systém

– Zvýšení traťové rychlosti až na 160 km/h

– Vyšší bezpečnost a plynulost dopravy

– Protihluková opatření

Proč opravujeme?

Havlíčkobrodská trať procházela poslední roky velkou zatěžkávací zkouškou. Její postupná oprava je nezbytná. Stále je klíčovou alternativou k železničnímu koridoru přes Českou Třebovou.

Jaká omezení vás čekají?

Nejnáročnější stavební práce nás čekají od března do konce letošního září. Významným způsobem se dotknou nejen cestujících, ale především vás, občanů Vlkova, Osové Bítýšky, Ořechova a Křižanova. Stavbaři kompletně obnoví koleje, pražce i kolejové lože. Zmodernizují také všechny mosty a propustky. Kompletně vymění i trakční vedení. Ve všech obcích v okolí železnice se proto významně navýší počet stavebních strojů a nákladních aut zajišťujících převoz materiálu. To se může projevit vyšší hlučností a prašností v okolí stavby.

Jak je zajištěna doprava mezi Křižanovem a Vlkovem?

Všechny vlaky jsou od začátku března do konce září nahrazeny autobusy. Za rychlíky jezdí ve dvou linkách, první v úseku Brno – Křižanov a druhá v úseku Tišnov – Křižanov. Autobusy jedou podle výlukového jízdního řádu. Pro cestování mezi Tišnovem a Brnem a opačně můžete využít pravidelné vlaky linky S3.Osobní vlaky nahrazují autobusy mezi Křižanovem a Vlkovem u Tišnova podle samostatného výlukového jízdního řádu.

Kde najdu zastávky náhradních autobusů?

Stanoviště autobusů pro dálkovou dopravu/rychlíky:

– Brno hlavní nádraží, u nádražní budovy u viaduktu Křenová

– Tišnov, u staniční budovy na zastávce autobusů IDS JMK Tišnov, žel. st.

– Křižanov, před staniční budovou na zastávce autobusů Křižanov, žel. st.

Stanoviště autobusů pro osobní vlaky:

– Vlkov u Tišnova, před staniční budovou a v obci před obecním úřadem

– Osová Bítýška, v obci, na zastávkách autobusů Osová Bítýška

– Ořechov, v obci, na zastávkách autobusů Ořechov

– Křižanov, na náměstí, zastávka autobusů Křižanov, nám. a před nádražím, zastávka autobusů Křižanov, žel. st.

SZ-letak-vyluka-Krizanov-Vlkov-A4-Osova-Bityska.pdf